SKI AREÁL JASENKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Český Krumlov a okolí rozhodně stojí za vidění

Český Krumlov patří bezpochyby k největším turistickým lákadlům u nás. Každým rokem do Krumlova zavítá několik desítek tisíc jak tuzemských, tak i zahraničních hostů. Město Vám může nabídnout renesanční fasády domů v historickém centru, které obtáčí řeka Vltava, malebná zákoutí a uličky a samozřejmě v první řadě krumlovský zámek s rozsáhlou zahradou. Český Krumlov je také doslova rájem vodáků, kteří se plaví po Vltavě, a krásu města i zámku mohou obdivovat z netradičního pohledu od říční hladiny. Pozoruhodné jsou však i okolní přírodní scenérie a výhledy, která byste si neměli nechat ujít. Kdo přijede do Krumlova vlakem, ten může jeho krásy obdivovat již od silnice, nedaleko nádraží. Nádraží je totiž vysoko nad městem a odtud je krásný výhled na zámek a na část historického centra.

Pěkné panorama se Vám naskytne při pohledu na město i z druhé strany – z vrcholu Křížového vrchu. Kromě exteriérů zámku, jeho nádvoří a zahrady, byste si mohli vyšetřit čas i na tuto vyhlídku, kteří patří k těm nejkrásnějším v okolí. Na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné a přístup je sem po modré turistické značce. Nejhezčí pohled na Český Krumlov z Křížového vrchu je hlavně navečer, kdy je celé město ozářeno podvečerním Sluncem.

Dalším zajímavým tipem na výlet v okolí Českého Krumlova je nejvyšší hora Blanského lesa - Kleť. Vrchol Kleti je dobře dostupný lanovkou z Krásetína a výhled z rozhledny je přímo úchvatný. Další pěknou podívanou můžete zažít v údolí Vltavy, nedaleko zříceniny hradu Dívčí Kámen. Tento kus země patří k nejkrásnějším místům v České republice. Údolí dosud nenarušila žádná stavba dopravní komunikace ani přehradní hráze a i přesto, že je přístupné po turistické stezce, je civilizací nedotčené. Máte-li zájem zpestřit si v okolí Českého Krumlova výlet nějakým dalším zajímavým místem, vydejte se k přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, která se nachází nedaleko Vyššího Brodu. Rezervaci tvoří i Čertovy proudy, to je vltavský kaňon, plný balvanů a prahů, kde se dokonce pořádají občas vodácké závody.

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 20.10.
Skoro jasno
18°C
15°C
Pondělí
21.10.2019
Polojasno
20°C
13°C
Úterý
22.10.2019
Polojasno
18°C
10°C
Středa
23.10.2019
Zataženo
19°C
14°C